Oční kapky s ectoinem

Kromě použití v kosmetických produktech má ectoin také pevné místo v přípravcích, které se používají při léčbě očních chorob. Například ectoin v očních kapkách zmírňuje podráždění a záněty, protože stabilizuje vodnou a lipidovou vrstvu slzného filmu, a tím zajišťuje optimální zvlhčení.

Co mají bakterie z mořské soli do činění se suchýma očima

Vnější životní podmínky nejsou vždy snadné – a při tom je mnoho živých bytostí, ať rostlin nebo mikroorganismů, schopno přežít v extrémních podmínkách, dokonce i když jsou ohroženy velkým žárem nebo silným mrazem. Živé organismy vyvíjejí obranné mechanismy a prostředky tak, aby vydržely tyto extrémní situace. Ectoin je právě taková ochranná látka, vytvořená bakteriemi, které žijí v extrémně slaných vodách.

Tyto bakterie mohou přežít v těchto podmínkách pouze díky vysoké koncentraci ectoinu v buněčné plazmě. Ectoin bakterii pomáhá udržet vodu a stabilizuje enzymy, proteiny a buněčnou membránu tvorbou na vodu bohatého ochranného obalu kolem těchto struktur. Tyto výživné a ochranné účinky mohou být využity na kůži a sliznici u lidí.
 

Ectoine v péči o pleť a v očních kapkách

Ectoin v krémech a pleťových vodách má zvlhčující účinek a buňky ochraňující účinek, ale může také chránit pokožku před škodlivými vlivy prostředí, jako je UV záření, alergie a jemný prach.

V lékařství se ectoin používá na podrážděnou nebo zanícenou kůži nebo sliznice, například na suchou nosní sliznici, při alergické rýmě (senná rýma) nebo při zánětlivých poruchách kůže, jako je lupénka nebo neurodermitida.

Ectoin v očních kapkách stabilizuje slzný film, a tím zmírňuje zánět a alergické reakce oka. Snižuje svědění a pálení očí a zlepšuje celkový pocit.

Výhoda: oční kapky mohou být použity i několikrát denně, protože ectoin je považován za vysoce tolerovaný a nežádoucí vedlejší účinky, jako je pálení krátce po aplikaci, byly doposud zaznamenány pouze ojediněle.

Náš tip: Oční kapky HYLO DUAL® s kyselinou hyaluronovou a ectoinem zvlhčují suché oči po dlouhou dobu a pomáhají proti podráždění a zánětu.

Další zajímavé stránky