Suché oči: na co se zaměřit?

Červené a pálící oči, pocit cizího tělesa v oku nebo slzící oči jsou bohužel součástí každodenního života mnoha lidí. V mnoha případech zní diagnóza „syndrom suchého oka“.
Pro zmírnění příznaků je klíčová volba správných očních kapek. Farmaceutka Dorothea Gross ví, čemu je třeba věnovat pozornost

Příčin suchých očí je mnoho. Stejně jako nemoci související s věkem, tak i klimatizační jednotky, kontaktní čočky nebo práce na monitoru podporují příznaky suchých očí. „Léčba očními kapkami může přinést úlevu tehdy, jsou-li splněna důležitá kritéria:

Oční kapky musí mít velmi dobrou snášenlivost a optimálně podporovat zvlhčování oka, aby se nemusely používat příliš často. Také je podle mě nezbytné, aby se suché oči vyhýbaly konzervačním látkám,“ vysvětluje lékárnice Dorothea Gross.
 

Žádné konzervanty, žádné fosfáty!

Konzervační látky mohou narušit složitou strukturu slzného filmu a způsobit dlouhodobé poškození povrchové tkáně. Fosfáty se chovají stejným způsobem: v případě, že povrch oka je poškozený, nefunkční nebo chybí slzný film, může v rohovce vznikat kalcifikace, která, v nejhorším případě, musí být odstraněna chirurgicky *.
 

Existují oční kapky a oční kapky!

Také léková forma hraje důležitou roli pro dosažení optimálního zvlhčení vašich očí: „Já obzvlášť doporučuji multidávkovací systémy, které fungují bez konzervačních látek, jako je COMOD-systém®,“ prohlašuje Dorothea Gross.

COMOD-systém® umožňuje nejpřesnější možné dávkování. Kromě toho má vyšší výtěžnost, a tedy nízké náklady na léčbu. Dalším přínosem je obzvláště dlouhá trvanlivost po prvním použití – šest měsíců.

Další zajímavé stránky