Oční gel: pomoc pro suché oči

Suché oči mohou způsobovat doslova muka. Zvlhčující oční gely pomáhají zmírnit příznaky suchých očí a obnovit pocit pohody. Gelové oční kapky jsou velmi dobré proti těžkým příznakům.

Poškozený slzný film vede k suchým očím

Příznaky suchých očí se projevují svěděním, pálením, zarudnutím a pocitem písku v oku. Důvodem je to, že slzný film, který chrání citlivý povrch oka, jej již nemůže zcela pokrýt. Oční víčko, které s každým mrknutím odírá rohovku bez dostatečně vlhké ochranné vrstvy, může vyvolat podráždění a dokonce způsobit i drobná poranění. Nedostatek vlhkosti způsobí, že rohovka a spojivky nejsou dostatečně zásobovány živinami a kyslíkem, což přispívá k rozvoji typických příznaků suchých očí.
 

Oční gel poskytuje suchým očím intenzivní zvlhčení

Oční lubrikant může výrazně zmírnit příznaky. Oční kapky obvykle postačí pro mírné až střední formy suchých očí. Ti, kteří trpí těžkými příznaky, mohou zkusit viskózní gel nebo gelové kapky. Ty se vyznačují zvýšenou koncentrací zvlhčující složky. Ta vytváří vysoce viskózní roztok, který velmi dobře ulpívá na povrchu oka a poskytuje dlouhodobé zvlhčení. Oční gel nejen nahradí chybějící tekutinu, ale také vytvoří na povrchu oka ochranný film. S každým mrknutím víčko klouže po tomto filmu, čímž se uleví podráždění a pocit pálení a svědění se výrazně zlepšuje.
 

Oční kapky HYLO® GEL

HYLO® GEL obsahuje vysoce koncentrovanou kyselinu hyaluronovou, která má výjimečnou schopnost vázat vodu. Očím poskytuje dlouhodobé zvlhčení a pomáhá zmírnit podráždění. I přes svou téměř gelovitou konzistenci HYLO® GEL snadno tvoří kapky a v žádném případě nezhoršuje vidění. Neobsahuje také žádné konzervační látky ani fosfáty, protože ty by mohly poškodit buňky povrchu oka. Patentovaný vícedávkový COMOD®-systém chrání oční kapky před kontaminací.

Další zajímavé stránky