Opuchlé oči

Oteklé oči jsou nejen nekomfortní, ale také esteticky nepříjemné. Mohou se objevit hned po probuzení nebo také během nepříjemného dne plného stresu. Často jsou doprovázeny dalšími příznaky, jako je zarudnutí, pálení nebo tmavé kruhy kolem očí. Příčinou nemusí být celonoční párty, nebo slzy dojetí po žádosti o ruku. Existuje mnoho důvodů zodpovědných za oteklé oči. Zatímco někteří lidé mají tento problém jen příležitostně, jiní trpí těmito příznaky každé ráno.
 

Opuchlé oči? Toto jsou příčiny!

Příčin pro oteklé oči je mnoho. Lidé, kteří jsou postiženi jen tu a tam, obvykle znají důvod sami: nevyspání, večer strávený v zakouřeném klubu nebo pláč u romantického filmu. Oči byly nadměrně zatíženy, a to se druhý den ráno projevilo otokem víček s jasně viditelnými slznými váčky. V takovém případě je nutné potlačení akutních příznaků.

Lidé, kteří trpí chronickými otoky očí, často však příčinu neznají. Oči mohou být namáhány prací na monitoru nebo častým pobytem v klimatizovaných místnostech. V těchto případech, kdy se obvykle objevují i další typické příznaky syndromu suchého oka, doporučujeme podstoupit dlouhodobou, intenzivní terapii.

Kromě toho mohou být příčinou oteklých očí nemoci, jako je nachlazení, zánět oka nebo alergie. V takových případech je nutné navštívit očního lékaře, který zjistí příčinu a zahájí konkrétní léčbu.

 

Věděli jste, že? Otoky očí jsou způsobeny nahromaděním lymfatické tekutiny v očních víčkách. Tekutina se shromažďuje v tkáni a víčka otékají.


Pomoc pro často opuchlé oči

Pokud máte často nebo dokonce stále oteklé oči, měli byste se pokusit odstranit příčiny a pomoci očím cílenou péčí. Zvláště, pokud se objevují i další příznaky suchých očí, dává smysl používat oční kapky pravidelně. V závislosti na intenzitě příznaků jsou k dispozici různé produkty z řady HYLO EYE CARE®: klasický HYLO COMOD® prokázal svou užitečnost v terapii mírných a středně těžkých forem, HYLO® GEL se doporučuje především pro intenzivní zvlhčení v případě velmi závažných příznaků.

Kromě výše uvedeného byste se měli ujistit, že máte dostatek spánku. Ideální doba spánku je sedm hodin denně. Dbejte na to, abyste chodili spát vždy ve stejnou dobu, a snižte pokojovou teplotu v ložnici. Tak se vy i vaše oči lépe zotavíte.

Je také důležité zajistit si dostatečný příjem tekutin. V ideálním případě byste měli za den vypít 1,5 až 2 litry vody nebo neslazeného čaje. Rovněž pomáhá snížit příjem soli. Německá společnost pro výživu uvádí, že horní limit pro denní příjem soli pro dospělou osobu je 10 gramů. Nadměrná konzumace soli nejen obecně poškozuje zdraví, ale také způsobuje zadržování vody v tkáních, a tím i v očích.

Pokud často pracujete na monitoru, je dobré dopřát očím sem tam přestávku. Např. během telefonického rozhovoru zavřete oči nebo se občas podívejte z okna do dálky.

Další zajímavé stránky