Otestujte své oči – Test suchého oka zabere jen několik minut!

Existují různé typy syndromu suchého oka

Existují různé formy a příčiny suchých očí. Zde zjistíte, kterým typem syndromu suchého oka trpíte a jak nejlépe můžete řešit příznaky.

Pohlaví
Věk

Nezávisle na věku a pohlaví mohou další faktory, jako jsou prodělané nemoci nebo určitý životní styl, dále ovlivnit projevy nebo stupeň závažnosti syndromu suchého oka.

Nosíte kontaktní čočky?
Nosíte brýle?
Kolik času trávíte denně před obrazovkou (PC, TV, notebook)?
Používáte často mobilní zařízení, například tablet nebo chytrý mobilní telefon?
Trávíte pravidelně delší dobu v klimatizovaném prostředí (kancelář, auto, letadlo atd.)?
Kouříte?
Trpíte alergiemi?
Máte nějaké metabolické onemocnění (diabetes/cukrovka, revmatismus, Sjögrenův syndrom atd.)?
Užíváte pravidelně

antikoncepci?
léky proti revmatismu?
antidepresiva?
léky proti glaukomu (zelenému zákalu)?
hormonální substituční léčbu?
léky na rakovinu?
Podstoupil/a jste v minulosti nebo se chystáte podstoupit oční operaci?
Podstoupil/a jste v minulosti nebo plánujete podstoupit laserový zákrok?

Výskyt příznaků může být velmi odlišný v závislosti na typu a závažnosti syndromu suchého oka. Abyste mohli lépe definovat příznaky, zaškrtněte prosím příslušné políčko

Jak se vaše příznaky projevují?

Pálení
Škrábání, pocit písku nebo cizího tělesa
Zarudnutí spojivek
V jaké denní době jsou vaše příznaky nejvýraznější?

Nejhorší jsou v dopoledních hodinách, během dne se zlepšují
Příznaky se projevují po celý den, nebo se zhoršují k večeru
Máte často nebo stále zarudlá nebo bolestivá oční víčka?
Trpíte často slzením očí?

Oční kapky HYLO FRESH®: gejzír svěžesti pro vaše oči

Na základě informací, které jste uvedli, doporučujeme použít pro řešení vašich příznaků přípravek HYLO FRESH®. HYLO FRESH® obsahuje kombinaci kyseliny hyaluronové a tinktury ze světlíku lékařského, a skvěle se hodí pro zvlhčení unavených a namáhaných očí, často v důsledku intenzivního sledování monitoru, nošení kontaktních čoček nebo dlouhodobého pobytu v klimatizovaném prostředí.


Zvlhčující oční kapky HYLO FRESH® mají zklidňující účinek na podrážděné oči a osvěžují unavené oči.

 

Výhody HYLO FRESH®:

 • Oční kapky s  kyselinou hyaluronovou a světlíkem lékařským zmírňují podráždění očí a osvěžují je
 • Dobrá snášenlivost, a to i s tvrdými a měkkými kontaktními čočkami
 • Zaručené množství – více než 300 kapek v balení
 • Jednoduché dávkování díky COMOD-® systému
 • Lze použít až 6 měsíců po otevření
 • Bez konzervačních látek a bez fosfátů

Oční kapky HYLO FRESH®  jsou určeny pro řešení příznaků unavených suchých očí, kterým poskytnou potřebný gejzír svěžesti. Díky svým složkám, světlíku a kyselině hyaluronové, kapky podporují přirozený slzný film, a tím zmírňují příznaky, jako je zarudnutí nebo svědění. Oční kapky  HYLO FRESH® jsou proto optimální podporou pro příležitostně namáhané oči.


Pro opakované a závažné příznaky suchých očí doporučujeme HYLO-COMOD®.

Výhody zvlhčujících očních kapek

Na základě informací, které jste uvedli, zřejmě trpíte těžkou formou syndromu suchého oka. K léčbě vašich příznaků doporučujeme použít produkt HYLO®-GEL. Obsahuje vysoce viskózní roztok kyseliny hyaluronové, který je ideální pro těžké příznaky. HYLO®-GEL je zcela bez konzervačních přísad, emulgátorů a fosfátů, a proto je vhodný k použití ihned po očních operacích. Pokud jste ještě své příznaky nekonzultovali s očním lékařem, doporučujeme co nejrychlejší návštěvu, aby byla vyloučena přítomnost dalších onemocnění, která mohou být příčinou suchých očí.

Úspěšnost léčby můžete podpořit také aplikací jemné oční masti VitA-POS® na noc. Ta zabraňuje tvorbě inkrustací, které se v noci usazují na okraji očních víček a mohou vést k podráždění rohovky a spojivky během ranního mrkání.


Zvlhčující oční kapky HYLO®-GEL byly vyvinuty pro speciální požadavky chronicky suchých očí a pro zvláště těžké případy syndromu suchého oka.

 

Výhody očních kapek HYLO®-GEL:

 

 • Intenzivní a dlouhotrvající zvlhčení oka díky 0,2% kyselině hyaluronové pro těžké a trvalé příznaky syndromu suchého oka
 • Podpora regenerace povrchu oka po operacích
 • Volně prodejné, použitelné v případě poškození slzné žlázy, různých autoimunitních chorob, při neschopnosti zcela zavřít víčka (lagoftalmus) a při ochrnutí faciálního nervu.
 • Bez omezení vidění
 • Zaručené množství – více než 300 kapek v balení
 • Jednoduché dávkování díky COMOD-® systému
 • Bez konzervačních látek a fosfátů

Zvlhčující oční kapky HYLO®-GEL poskytují spolehlivé zvlhčení povrchu oka, a tak jej chrání před vysycháním a poškozením.

Pro občasné a středně závažné příznaky doporučujeme oční kapky HYLO FRESH®HYLO-COMOD® 

Čím jsou oční kapky HYLO-COMOD® výjimečnéÚspěšnost léčby můžete podpořit také aplikací jemné oční masti VitA-POS® na noc. Ta zabraňuje tvorbě inkrustací, které se v noci usazují na okraji očních víček a mohou vést k podráždění rohovky a spojivky během ranního mrkání.


Zvlhčující oční kapky HYLO-COMOD® poskytují suchým očím potřebnou vlhkost.

Výhody očních kapek HYLO-COMOD®:

 • Optimální zvlhčení pro mírné až středně závažné příznaky suchých očí díky účinné látce kyselině hyaluronové (0,1%)
 • Snadné použití díky praktickému dávkovacímu COMOD-® systému
 • Dobrá snášenlivost, a to i s tvrdými a měkkými kontaktními čočkami
 • Zaručené množství – více než 300 kapek v balení
 • Lze použít až šest měsíců po otevření
 • Bez konzervačních látek a fosfátů

Zvlhčující oční kapky HYLO-COMOD® poskytují efektivní a spolehlivé zvlhčení a rehydrataci suchým a bolestivým očím. Posílením přirozeného slzného filmu oči získají dlouhodobou ochranu proti závažnému poškození, které by mohlo být způsobeno vysycháním. Proto jsou zvlhčující oční kapky  HYLO-COMOD®  optimálním řešením pro příznaky suchých očí.

Pro intenzivní a velmi závažné příznaky suchých očí doporučujeme HYLO®-GEL.

HYLO DUAL®Oční kapky působí na několika úrovních

Na základě informací, které jste uvedli, lze soudit, že vaše příznaky jsou způsobeny změnou složení slzného filmu a pravděpodobně souvisí s obsahem lipidové vrstvy. Naznačují to nadměrně slzící oči a diskomfort hlavně po ránu. K léčbě doporučujeme použít produkt Ten obsahuje kombinaci vysoce kvalitní kyseliny hyaluronové a přírodní látky ectoin. Ectoin má schopnost zvláštním způsobem stabilizovat tukovou složku slzného filmu, a je proto ideální pro vaše příznaky. Ectoin má navíc vysokou schopnost vázat vodu, díky čemuž se na povrchu oka vytváří silná vodní bariéra, která rovněž snižuje příznaky vyvolané alergiemi. e také pro oko obzvlášť příjemný, protože neobsahuje konzervační látky, emulgátory nebo fosfáty.

Úspěšnost léčby můžete podpořit také aplikací jemné oční masti VitA-POS® na noc. Ta zabraňuje tvorbě inkrustací, které se v noci usazují na okraji očních víček a mohou vést k podráždění rohovky a spojivky během ranního mrkání.


HYLO DUAL® oční kapky s kyselinou hyaluronovou a ectoinem poskytují očím trvalou vlhkost a účinně je chrání před dráždivými látkami z okolního prostředí.

HYLO DUAL®  zvlhčuje rohovky a spojivky a chrání proti nadměrnému odpařování slz. Stabilizace slzného filmu, zejména lipidové vrstvy, zmírňuje podráždění očí, které je spojeno se zánětlivými příznaky nebo které je způsobeno alergií. Pocit pálení a svědění v očích mizí.

Pálení, svědění a slzení, pocit písku v očích nebo pocit suchých očí, to vše jsou příznaky suchých nebo podrážděných očí. Často se jedná o příznak toho, že oko není dostatečně zásobováno vlhkostí.

Dalším důvodem může být hypersenzitivní reakce na různé látky (například pyl, zvířecí srst nebo prach v domácnosti). Vzhledem k tomu, že příznaky alergií jsou stejné jako příznaky pro suché oči, je těžké určit, zda trpíte syndromem suchého oka nebo jsou-li vaše oči podrážděné kvůli alergiím.

 

Přehled speciálních vlastností očních kapek HYLO DUAL®:

 • Intenzivní zvlhčení pro suché a podrážděné oči
 • Stabilizace lipidové (tukové) vrstvy slzného filmu
 • Trvalá ochrana proti opětovnému vysychání
 • Podpora přirozené bariéry proti choroboplodným zárodkům, alergenům a dráždivým látkám
 • Obsahují ectoin, který zmírňuje zánětlivé procesy
 • Vysoce úsporné díky COMOD-® systému
 • Bez fosfátů a bez konzervantů

Oční kapky HYLO DUAL® jsou zvláště vhodné pro suché oči spojené s podrážděním v důsledku alergických reakcí. Pro noční péči o podrážděné oči doporučujeme oční mast VitA-POS®